sobota, 16 stycznia 2016

Poszalałam czyli ostatnie zakupy książkowe ;) (część I)

Nie mam zupełnie pojęcia jak to się stało, ale nabyłam spore ilości książek i… praktycznie wszystkie zamówiłam przez internet.
A zaczęło się bardzo niewinnie ;) Jak wspomniałam w moim poście o winogronach, bardzo przypadł nam do gustu serial „Napisała: Morderstwo”. Zbrodnie, z którymi mierzy się główna bohaterka J.B. Fletcher są skonstruowane w taki sposób, że do wykrycia sprawcy dochodzi się drogą dedukcji (a nie nowoczesnych laboratoryjnych metod). Wspomniałam również, że serial klimatem i konstrukcją przypomina mi kryminały Agaty Christie. A stąd już tylko krok dzielił mnie od kryminałów autorstwa Marthy Grimes.

Przypomniało mi się, że jakiś czas temu przeczytałam jej pierwszy kryminał z cyklu powieściowego z Richardem Jurym, inspektorem Scotland Yardu, zatytułowany „Pod Huncwotem”, który to, również przypominał nieco powieści pani Christie. Postanowiłam poszukać pozostałych części cyklu o inspektorze jako że pierwszy („Pod Huncwotem”) i drugi („Pod Przechytrzonym Lisem”) tom już były w mojej biblioteczce. Brakowało mi  tylko czterech kolejnych. Zaczęłam buszować po księgarniach internetowych (zaczęłam od tych, do których zaglądam najczęściej), ale okazało się, że znalezienie i nabycie tych książek graniczy prawie z cudem. Nie poddałam się i wytrwale szukałam, i ostatecznie znalazłam wszystkie cztery brakujące części ale w trzech różnych księgarniach.
W pierwszej znalazłam tylko jeden tom z cyklu o inspektorze Jurym ale znalazłam tam dwie książki pani Grimes z serii o Emmie. Pierwszego tomu nie udało mi się nigdzie znaleźć.

 
1. William Wharton, Rubio, Rebis, Poznań, 2008.
Tą książkę chciałam przeczytać już od jakiegoś czasu, traktuje o Hiszpanii (a przynajmniej takie wrażenie odniosłam po przeczytaniu opisu), która z racji tego, że jest moim drugim domem bardzo mnie interesuje :D

2. Peter Kerr, Pomarańcze w śniegu, PWN, Warszawa, 2010
Przyczyny zakupienia tej książki jak wyżej ;)

3. Martha Grimes, Pod Zawianym Kaczorem, WAB, Warszawa, 2010
Część czwarta o inspektorze Jurym. Najtrudniejsza do znalezienia w formie papierowej i w tej szacie graficznej (okładka z kotem).

4. Martha Grimes, Stacja Cold Flat Junction, WAB, Warszawa, 2007
Z cyklu o Emmie.

5. Martha Grimes, Hotel Belle Rouen, WAB, Warszawa, 2007
Również z cyklu o Emmie.
 
 
1. Martha Grimes, Przystań Nieszczęsnych Dusz, WAB, Warszawa, 2013
Szósta i jak na razie ostatnia przetłumaczona na polski książka z cyklu o inspektorze Jurym.

2. Martha Grimes, Pod Anodynowym Naszyjnikiem, WAB, Warszawa, 2009
Część trzecia przygód inspektora.
 
 
1. Martha Grimes, Zajazd „Jerozolima”, WAB, Warszawa, 2011
Część piąta z cyklu o Jurym. I takim oto sposobem skompletowałam wszystkie części.

I tutaj powinnam zakończyć moje szalone zakupy książkowe, jednak tak się nie stało. Reszta wyników mojego szaleństwa pojawi się w kolejnym poście.


Zdjęcia i teksty są moją własnością i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody./ The photos and texts are my propriety and I don’t allow to copy them without my permission.


1 komentarz :

  1. Obydwie serie lubię. Salamandrę szczególnie.
    Z tej drugiej serię o Mocku Krajewskiego.
    Niestety kryminałów czytam mało.
    Czytała sporo Whartona w swoim czasie, ale "Rubio" nie.

    OdpowiedzUsuń