środa, 20 stycznia 2016

Najlepsza pizza w Lublinie

Oczywiście moim bardzo subiektywnym zdaniem ;) jest w Acernie.
W Lublinie działa sporo pizzerii, podobnie jak w każdym innym mieście. Moja ulubiona znajduje się na Starym Mieście i jest to właśnie Acerna. Najstarsza pizzernia w Kozim Grodzie a przynajmniej tak się reklamuje.


 
Zazwyczaj bywałam tam w okresie kiedy stoliki wystawione były na zewnątrz. Jednak ostatnim raz byliśmy tam z Mężem zimą, oczywiście w tym okresie zjeść można tylko w środku. Nie narzekaliśmy, o tej porze roku zdecydowanie przytulniej i cieplej jest wewnątrz ;)
 
 
 
 
 
 
Nawet nie pamiętam czy pierwszy raz poszłam do Acerny z moją Siostrą czy być może z moją przyjaciółką Asią. Możliwe, że Siostra mi opowiadała o tej pizzerni a wybrałam się tam z Asią. Koniec końców Acerna stała się moją ulubioną lubelską pizzernią. W karcie mają 40 rodzajów pizzy. Każda z nich jest dostępna w trzech rozmiarach.
 
 
Upodobałam sobie dwa rodzaje pizzy: Sfiziosa (pizza z rukolą) i Diavola (z pikantnymi papryczkami).
Ostatnim razem skusiliśmy się na Sfiziosa. Diavoli jest naprawdę bardzo pikantna. I nie mieliśmy na nią ochoty tym razem ;)
 
 
 
 
Jak tylko znów będziemy w Lublinie to z pewnością udamy się ponownie do Acerny. I kto wie, być może zdecydujemy się spróbować jakiś inny rodzaj pizzy.
 
 
Zdjęcia i teksty są moją własnością i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody./ The photos and texts are my propriety and I don’t allow to copy them without my permission.

4 komentarze :

 1. Odpowiedzi
  1. Tak. Jestem z Lublina :D Niestety od jakiegoś czasu nie mieszkam tam na stałe ;)

   Usuń
 2. Ja tez jestem z Lublina i nadal tu mieszkam, kocham to miasto mimo jego różnych minusów - to mój dom i mam do niego słabość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam Lublin :) choć również jestem świadoma jego minusów. Ale to nie zmienia faktu, że lubię tam wracać. I żałuję, że po studiach (studiowałam w Lublinie) nie poświęciłam więcej energii i czasu na znalezienie tam pracy :)

   Usuń