poniedziałek, 28 marca 2016

Tak daleko jak nas nogi poniosą ;)

Spacerowanie, zaraz po czytaniu książek, jest moim ulubionym sposobem spędzania czasu wolnego. Poza tym wychodzę z założenia, że spacerowanie umożliwia w dużym stopniu zapoznanie się z miejscem zamieszkania. Kiedy wychodzę z domu prawie zawsze zabieram ze sobą jeden z moich aparatów fotograficznych, a jeżeli nie to przynajmniej telefon. 
Po naszej przeprowadzce do Hiszpanii, postanowiliśmy z Mężem wychodzić codziennie na  przynajmniej półgodzinny spacer. W weekendy (i dni świąteczne) spacery są nieco dłuższe ;)

Te dwa cienie to my na spacerze ;) Estas dos sombras somos nosotros paseando ;)

 
I właśnie w trakcie jednego z takich weekendowych spacerów nogi zaniosły nas do Portu  jachtowego (mariny), w Benalmadenie (hiszp. „Puerto Deportivo de Benalmádena” lub „Puerto Marina de Benalmádena”). Marina nie znajduje się wprawdzie w dużej odległości od naszego domu, ok. 25 - 30 minut spokojnym krokiem spacerowym, ale po raz pierwszy odkąd tu zamieszkaliśmy udaliśmy się w jej kierunku. Według Wikipedii jest to jedno z najbardziej charakterystycznych i najczęściej odwiedzanych miejsc na Costa del Sol.
 
Port jachtowy. Puerto Marina.
 
Port jachtowy jest dosyć spory i jest promowany jako jedna z atrakcji turystycznych Benalmadeny. Z tego co udało mi się zauważyć jest wybierany jako miejsce spacerów zarówno przez turystów jak i przez mieszkańców miasteczka.
 
Port jachtowy. Puerto Marina.
 
Port jachtowy w Benalmadenie. Puerto Deportivo de Benalmádena.
 
Kilka rzeczy udało mi się uwiecznić, niestety jednie telefonem komórkowym. Czasem nogi niosą nas w miejsca które nas zaskakują i które nie były przewidziane w „programie” spaceru ;) Na spacer udaliśmy się dosyć późno więc nie było nam dane obejść całego portu, który jak już wspomniałam jest sporych rozmiarów. Nie ma innego wyjścia , musimy tam wrócić raz jeszcze żeby zwiedzić go nieco dokładniej. I wtedy na pewno zabiorę ze sobą aparat :)
 
Port jachtowy w Benalmadenie. Puerto Deportivo de Benalmádena.
 
Port jachtowy w Benalmadenie. Puerto Deportivo de Benalmádena.
 
Statek Piratów. Barco pirata.
 
Kwiatki. Flores.
 
Widok od strony portu. Vistas desde Puerto Marina.
 
 
Zdjęcia i teksty są moją własnością i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody./ The photos and texts are my propriety and I don’t allow to copy them without my permission.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz