sobota, 6 stycznia 2018

Natalia Sońska – „Zakochaj się Julio”

Okładka książki typowo zimowa (nie powiem świąteczna, bo temat świąt nie pojawia się w ogóle). Zastosowano dobry chwyt marketingowy, bo ta książkę można było wydać kiedykolwiek w ciągu roku. Ale pewnie badania wykazały, że w okresie świątecznym, wydana z taką okładką lepiej się sprzeda. I chyba mieli rację, jestem tego przykładem.

Natalia Sońska, Zakochaj się Julio, Czwarta Strona, Poznań, 2017

Akcja książki rozpoczyna się w trakcie ferii zimowych i kończy rok później. Główna bohaterka – Julia spotyka „księcia z bajki” – Jakuba.  I rozpoczyna się akcja jak z latynoskiej telenoweli. Jakub ma narzeczoną – Dagmarę, która nie może pogodzić się z tym, że traci taką dobrą partię. Więc zaczyna knuć przeciwko Juli. Julia jest nachalnie adorowana przez Darka, kolegę z pracy. Dochodzi do tego, że jest przez niego szantażowana. Darek zmusza Julię do tego, aby przestała spotykać się z Jakubem. Jednak jak na telenowelę przystało wszystko dobrze się kończy a miłość Juli i Jakuba przezwycięża wszystkie przeciwności.

Tak w wielkim skrócie wygląda fabuła książki. Książkę przyjemnie (i szybko) się czyta, pomimo tego, że jest nieco przesłodzona a sposób pisania autorki jest dosyć mocno egzaltowany. Myślę, że dwa razy się zastanowię zanim sięgnę po kolejną książkę tej autorki.
 
 
Zdjęcia i teksty są moją własnością i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody. / The photos and texts are my propriety and I don’t allow to copy them without my permission.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz