poniedziałek, 1 stycznia 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie

Bardzo lubię atmosferę jarmarków świątecznych. Kiedy mieszkałam w Krakowie co roku wybierałam się na krakowski Rynek, aby pooglądać co ciekawego pojawiło się na straganach i kupić prezenty (często również dla siebie).

Plac Zamkowy.
 
Kiedy znalazłam informację o Jarmarku Bożonarodzeniowym w Warszawie, od razu postanowiłam wyciągnąć tam Męża na spacer. Jarmark rozpoczął się 25 listopada i potrwa do 7 stycznia. Kramy ustawione są na Międzymurzu od Kolumny Zygmunta do ul. Piekarskiej.
 
Wejście na Jarmark Bożonarodzeniowy.
 
Na jarmark pojechaliśmy w dniu jego otwarcia. Szczerze powiedziawszy (po opisach znalezionych w internecie) spodziewałam się czegoś bardziej okazałego. A tymczasem zobaczyłam dużo uboższą wersję krakowskiego jarmarku. Złożyłam to na karb tego, że pognałam na jarmark już pierwszego dnia. 
(Raz jeszcze, w połowie grudnia, miałam okazję pojawić się na chwilkę na Placu Zamkowym, więc zajrzałam również na jarmark. Okazało się, że jarmark wygląda dokładnie tak samo jak pierwszego dnia).
 
Drewniane dekoracje.
 
Drewniane dekoracje.
 
Naszą małą tradycją jest wypicie kubeczka grzanego wina na jarmarku. Dosyć szybko znaleźliśmy stoisko z grzanym winem czyniąc zadość owej tradycji. Gdy już nieco się ogrzaliśmy, poszliśmy oglądać co do zaoferowania mieli sprzedawcy na kramach.
 
Kram ze słodyczami.
 
Kram z cudownościami ceramicznymi.
 
Kram z cudownościami ceramicznymi.
 
Kram z bombkami i bombeczkami.
 
Kram z dzwoneczkami świątecznymi.
 
Po obejrzeniu wszystkich kramów poszliśmy sobie spacerkiem na Rynek Starego Miasta, tam już trwały przygotowania do otwarcia lodowiska. Zostały ustawione również kramy z jedzeniem. Wg mojego Męża to najciekawsza część Jarmarku Bożonarodzeniowego.
 
Kramy na Rynku Starego Miasta.
 
Kamieniczki na Rynku Starego Miasta.
 
Kamieniczki na Rynku Starego Miasta.
 
Ul. Jezuicka.
 
 
Zdjęcia i teksty są moją własnością i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody. / The photos and texts are my propriety and I don’t allow to copy them without my permission.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz