niedziela, 11 czerwca 2017

Georges Simenon – „Przyjaciel Maigreta z dzieciństwa”

Czas spędzony z inspektorem Maigret nigdy nie jest czasem straconym. Z inspektorem znamy się już od ponad 15 lat. Po raz pierwszy spotkaliśmy się we Francji (bo gdzież by indziej?;)) kiedy pracowałam jako „fille au pair”.

Georges Simenon, Przyjaciel Maigreta z dzieciństwa”, C&T, Toruń, 2014
 

Kolejna zagadka kryminalna rozwiązana przez inspektora Maigret. Tym razem w kłopoty wplątał się kolega szkolny Maigreta. Inspektor nie odmawia mu pomocy, mimo że nie trzymał się z nim zbyt blisko w szkole.

Przy okazji książki wspomnę o nowym serialu o inspektorze Maigret. W jego postać wcielił się Rowan Atkinson. Nie przepadam za tym aktorem, jednak uczciwie przyznaję, że rewelacyjnie odgrywa postać inspektora Maigreta. Do tej pory można obejrzeć trzy odcinki (każdy z nich trwa ok. dwóch godzin): „Maigret i jego nieboszczyk”, „Maigret zastawia sidła” i „Maigret's Night at the Crossroads” (polskiego tytułu nie znalazłam, odpowiednikiem książkowym jest „Noc na rozdrożu”). W planach jest odcinek czwarty zatytułowany:  „Maigret in Montmartre”. Jeszcze nie jest znany polski tytuł ale fabuła oparta jest na książce „Maigret w kabarecie”.

Z niecierpliwością czekam na czwarty odcinek bo serial bardzo mi przypadł do gustu.
 
 
Zdjęcia i teksty są moją własnością i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody./ The photos and texts are my propriety and I don’t allow to copy them without my permission.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz