poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Agata Mańczyk – „Jajecznica na deszczówce”

To już druga książka Agaty Mańczyk o tematyce młodzieżowej, która wpadła mi w ręce. Pierwszą była „Rupieciarnia na końcu świata”, od której ciężko było mi się oderwać. Ba! Nie próbowałam nawet ;)

Agata Mańczyk, Jajecznica na deszczówce, Nasza Księgarnia, Warszawa, 2007

„Jajecznica na deszczówce” ma bardzo wakacyjny klimat, grupka nie znającej się nawzajem młodzieży wyjeżdża na kolonie. A potem zaczynają się wakacyjne przygody, pojawia się współzawodnictwo, wakacyjne zauroczenia i miłości ;)
 
W swoich książkach Agata Mańczyk potrafi w normalny sposób opisać współczesną młodzież. Nie demonizuje jej ani nie wybiela. Nie ma w nich szaleństwa używania bez przerwy IPhonów, IPadów i temu podobnych nowinek technologicznych bez których już niestety nie potrafi się żyć. Bohaterowie Agaty Mańczyk czytają książki i sprawia im to przyjemność. Borykają się z problemami, czasami są niesprawiedliwe a nawet okrutne. Ale potrafią również przyznać się do pomyłki i podejmują próby jej naprawienia.

A na mojej półce czeka już kolejna książka autorstwa Agaty Mańczyk, „Pierwsza noc pod gołym niebem”, na swoją kolej.
 
 
Zdjęcia i teksty są moją własnością i nie zezwalam na ich kopiowanie bez mojej zgody./ The photos and texts are my propriety and I don’t allow to copy them without my permission.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz